Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Autostrada A2 - najdroższa droga w Polsce znów drożeje! Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Autostrada A2 - najdroższa droga w Polsce znów drożeje!

Koniec roku i początek nowego to zawsze czas przełomowy. Tak też się stało na naszej krajowej, najstarszej autostradzie A2. Właściciele drogi wprowadzili nową stawkę opłat za przejazd. Za 150 kilometrowy między Koninem a Nowym Tomyślem zapłacimy teraz…

Spółka Autostrada Wielkopolska, która zarządza autostradą A2 wprowadziła nowe opłaty za przejazd. Na jej 150 kilometrowym odcinku miedzy Nowym Tomyślem a Koninem znajdują się trzy miejsca poboru opłat i na każdym z nich zapłacić będziemy musieli równe 20 zł. Odcinek ten nie tylko jest najdroższy w Polsce, ale również stawia naszą dwupasmówkę w czołówce najdroższych dróg w Europie, a nie bójmy się tego słowa, również i na Świecie.

 

A jak to się ma w przeliczeniu na kilometr? Oczywiście rzeczone 3 razy 20 zł to opłata pobierana od motocyklistów i od kierowców aut osobowych, którzy za każdy autostradowy kilometr zapłacić muszą… 40 groszy. Jak się tłumaczą włodarze adwójki? Oczywiście zasłaniają się kosztami utrzymania autostrady, koniecznościami rozbudowy infrastruktury, takiej jak np. obwodnica Poznania oraz – kosztami bankowymi – odsetek od kredytów zaciągniętych przez spółkę!

 

Autostrada A2 jest prywatną inwestycją, nastawioną na zysk i nie dotowaną przez rząd. Inne polskie autostrady są wspierane przez nasze państwo na poziomie 60%. Czy to jednak nas interesuje, kto czerpie i czy czerpie zyski z danego odcinka? Współczujemy wszystkim, którzy MUSZĄ często jeździć w kierunku pokrywającym się z tą nitką autostrady. Płacz i płać, niestety tylko to nam pozostaje.

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
autostrada A2 autostrada A2
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści