Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Autonomiczny pojazd policyjny - Ford patentuje inteligentny radiowóz Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Autonomiczny pojazd policyjny - Ford patentuje inteligentny radiowóz

Wyobraźcie sobie czasy, w których nie da się dogadać z policją, w których mandat będzie wydawany z automatu, bo funkcjonariusz będzie… maszyną, programem, algorytmem. Przerażające? Tak, to prawdziwy koszmar, ale jednocześnie raczej nieunikniona przyszłość.

Ostatnio pisaliśmy o inteligentnych fotoradarach, a tymczasem firma Ford złożyła rewolucyjny wniosek patentowy, którym objęte zostaną policyjne radiowozy, autonomiczne policyjne radiowozy…

 

O co dokładnie chodzi? O autonomiczny, samoprowadzący się pojazd podłączony online do sieci danych, fotoradarów, monitoringu. Pojazd sam, dzięki algorytmowi nim sterującemu, będzie mógł udać się na miejsce zdarzenia, ścigać pirata drogowego – jeżeli taką decyzję podejmie lub po prostu wystawić elektroniczny mandat kierowcy, który wg niego złamał przepisy – co odnotował za pośrednictwem sieci miejskich kamer.

 

W dokumencie patentowym Forda możemy przeczytać co prawda, że w radiowozie będzie znajdował się policjant z krwi i kości, a autonomiczny pojazd po prostu zdejmie z niego większość jego dotychczasowych obowiązków, ale nietrudno wyobrazić sobie system, w którym człowieka w ogóle nie będzie… To tylko kwestia czasu.

 

Podoba się wam taka przyszłość? To ludzie ludziom zgotowali ten los.

oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści