Artur Wielebski liderem klasyfikacji generalnej Junior Superstock 600! - Motogen.pl

Po sobotnim sukcesie Adriana Paska, który z kompletem punktów prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Rookie 600, w niedzielę zespół Yamaha POLand POSITION cieszył się z kolejnych pucharów.

Festiwal radości rozpoczął Adam Badziak, który stanął na podium jako trzeci z polskich zawodników w klasie Superstock 1000. Dzięki punktom zdobytym na Słowacji lider zespołu Yamaha POLand POSITION pozostaje najwyżej sklasyfikowanym Polakiem i przed nadchodzącymi zawodami utrzymuje szanse na tytuł.

W klasie Junior Superstock 600 trzeci był Artur Wielebski, który tym samym został liderem Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Po rundzie w Brnie to miejsce należało do Mateusza Korobacza, ale nasz podopieczny przewrócił się w bezpośredniej walce z innym zawodnikiem i spadł na trzecie miejsce. Na szczęście, nic poważnego się nie stało i za tydzień Mateusz pojawi się na Mistrzostwach Europy w Brnie. Grzegorz Szczypka na Slovakiaring zdobył swoje pierwsze punkty w tym roku i liczymy, że przez resztę sezonu będzie wspinał się w klasyfikacji generalnej.

W klasie Supersport Michał Pernach pojechał bardzo dobrze w wyścigu i w silnie obsadzonej stawce dojechał osiemnasty.

Adam Badziak:’To był trudny weekend, ponieważ tor nie odpowiada charakterystyce mojego motocykla. Tym bardziej uważam za cenne punkty, które zdobyłem na Słowacji. Następna runda odbędzie się w czeskim Moście, a tam mój motocykl sprawuje się doskonale. Cieszę się z wyniku Artura Wielebskiego w klasie Junior Superstock 600, ponieważ po upadku Mateusza Korobacza został liderem Mistrzostw Polski. Widać potencjał naszych młodych zawodników, ale musimy porozmawiać z nimi o taktyce podczas wyścigu. W Brnie Grzesiu Szczypka upadł w pierwszym okrążeniu, teraz zrobił to Mateusz. Mam nadzieję, że podpowiedzi starszych zawodników pozwolą opanować emocje związane z początkiem wyścigu’.

Artur Wielebski: ’Od początku mieliśmy lekkie problemy z ustawieniem zawieszenia i brakiem przyczepności. Ostatecznie udało się osiągnąć dobry rezultat. Jestem teraz liderem klasyfikacji generalnej, co bardzo motywuje mnie do walki w następnych wyścigach. Chciałbym podziękować całemu zespołowi Yamaha POLand POSITION oraz wszystkim, którzy mnie wspierali’.