Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności ze świata Aprilia RS660 przyłapana podczas testów na włoskim torze! Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ze świata

Aprilia RS660 przyłapana podczas testów na włoskim torze!

Aprilia kończy testy modelu RS660, którego prototyp pokazano podczas targów EICMA w Mediolanie. Motocykl został uchwycony na szpiegowskich zdjęciach.

Koncept Aprilii RS660 pojawił się na tegorocznych targach EICMA. Stopień jego dopracowania kazał przypuszczać, że motocykl jest już niemal gotowy do produkcji. Domysły te potwierdzają szpiegowskie zdjęcia, które opublikował portal morebikes.co.uk.

 

 

Motocykl zauważono podczas testów na torze Vallelunga we Włoszech. Co ciekawe pojawiły się tam dwie wersje – zarówno ta z homologacją drogową, jak i typowo torowa.

 

W modelu RS6660 zastosowano ciekawą koncepcję silnika. To rzędówka powstała z dwóch przednich cylindrów V4 stosowanego między innymi w Tuono czy RSV4. W motocyklu zastosowano technologię aktywnej aerodynamiki A3, stosowaną przez Aprilię w wyższych modelach.

 

 

Konstrukcja oparta jest na aluminiowej ramie, w której osadzony jest silnik, będący częścią nośną. Tylny amortyzator jest montowany bezpośrednio na wahaczu bez systemu dźwigni, co, zdaniem Aprilii pozwala na lepsze wyczucie motocykla.

 

Aprilia RS660 dostępna będzie zapewne pod koniec przyszłego roku. Ceny jak dotąd nie ujawniono.

 

Więcej o motocyklach Aprilia

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści