Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Ciekawostki ze świata motocykli Aplikacja Boscha do wyszukiwania stacji ładowania i płacenia za prąd Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ciekawostki

Aplikacja Boscha do wyszukiwania stacji ładowania i płacenia za prąd

Niemieccy kierowcy pojazdów elektrycznych, w tym skuterów i motocykli, będą mieli ułatwione zadanie wyszukania źródeł prądu. Specjalna aplikacja doprowadzi ich do najbliższej wolnej stacji ładowania z odpowiednim złączem.

Firma Bosch podpisała porozumienie z popularnym niemieckim serwisem Clever Tanken, monitorującym stacje benzynowe na terenie Niemiec. Dzięki niemu do popularnej aplikacji serwisu, dzięki której kierowcy mogą wyszukiwać najbliższe stacje benzynowe i porównywać ceny paliw, zostanie dołączona nowa opcja, przeznaczona dla użytkowników pojazdów elektrycznych.

 

Korzystanie z auta, motocykla lub skutera z napędem elektrycznym nawet wyłącznie w obrębie jednej miejscowości nie jest obecnie łatwym zadaniem, ze względu na niski zasięg tych pojazdów i niedostatecznie rozwiniętą sieć stacji ładowania. I nie mówimy tu o Polsce, która dopiero raczkuje w tym temacie, ale o rynku niemieckim, na którym elektryki są już bardzo popularne.

 

W Niemczech działa w tej chwili kilkanaście tysięcy stacji ładowania, należą one jednak do różnych podmiotów i nie mają jednego standardu złącz. Różnią się również cenami i metodami płatności za prąd.

 

Wspólna aplikacja Boscha i Clever Tanken ułatwi nieco życie kierowcom pojazdów elektrycznych. Wskaże drogę do najbliższej stacji, poinformuje o dostępnych złączach i dostępności wolnego gniazda. Pozwoli również wygodnie zapłacić za ładowanie według wspólnego cennika dla wszystkich operatorów poprzez PayPal lub kartę kredytową. Nowa wersja aplikacji daje dostęp do ok. 11,5 tysiąca stacji, czyli 85% tego typu obiektów, działających na terenie Niemiec.

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści