Antoine Meo zdobył historyczny 79 tytuł Mistrza Świata dla Husqvarny - Motogen.pl

Zawodnik Husqvarna CH Racing Monster Energy Team, Antoine Meo, został Mistrzem Świata Enduro 2.

Zdobycie upragnionego tytułu w klasie E2 jest zwieńczeniem świetnego sezonu i znakomitej dyspozycji tego zawodnika podczas przedostatniego GP w Andorze. Prowadzenie od początku rajdu i wygrana pierwszego dnia zmagań otworzyły Francuzowi furtkę do zostania pierwszym Mistrzem Świata Enduro w sezonie 2011. Mimo trudnych warunków pogodowych i wymagającej trasy rajdu, Antoine Meo i jego TE310 poradzili sobie świetnie, również podczas drugiego dnia, zajmując trzecie miejsce w klasie E2 ze stratą zaledwie 18 sekund do zwycięzcy. Tym samym Antoine zdobył historyczny 79 tytuł Mistrza Świata dla Husqvarny.

W sezonie 2011 Antoine potwierdził znakomite osiągi i niezawodność Husqvarny TE310. Rywalizując z zawodnikami na mocniejszych maszynach 350 i 450 ccm, Meo zdominował Mistrzostwa i sięgnął po kolejny tytuł Mistrza Świata Enduro dla Husqvarny. Wygrywając 7 z 14 dni zawodów i będąc tylko raz poza podium, Antoine i Husqvarna utrzymywali się na szczycie Enduro 2 od pierwszego GP w Hiszpanii. W Andorze Meo bardzo szybko nadrobił słaby start i utorował sobie drogę do najwyższego stopnia na podium, po tym jak we wspaniałym stylu wygrał finałową próbę czasową. W drugim dniu głównym celem Meo był tytuł Mistrza w Enduro 2, co osiągnął zdobywając solidne trzecie miejsce.

Kolega teamowy Meo, Juha Salminen, miał pecha i z powodu usterki technicznej musiał wycofać się z rywalizacji w pierwszym dniu. W drugim dniu Fin powrócił w fenomenalnym stylu i wygrał dziewiąty już w tym sezonie dzień zawodów. Mimo straty cennych 25 punktów, Salminen utrzymuje 24-punktowe prowadzenie nad drugim zawodnikiem w klasie E1 i z taką przewagą wystartuje w finałowej rundzie sezonu 2011 we Francji. Jego kolega z teamu, Matti Seistola, po ciężkiej walce zdobył dwa razy trzecie miejsce i pozostaje trzeci w generalce klasy E1.