Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Testy Inne testy Akumulator Moretti, czyli żel z wyświetlaczem LCD Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Laboratorium

Akumulator Moretti, czyli żel z wyświetlaczem LCD test, opinie i oceny

Wiosna to czas powrotu motocykli na drogi. Czasami pierwszą przykrością, jaka nas spotyka, jest brak odzewu ze strony akumulatora. Nasz testowany dość intensywnie przez całą zimę Barton Falcon 125 też miał małe kłopoty. Czasami oryginalny akumulator niedomagał. Zamiast próbować szukać sposobów reanimacji postanowiliśmy go wymienić. Do redakcji trafił ciekawie wyglądający akumulator firmy Moretti.

Akumulator Moretti wyróżnia się na kilka sposobów. Przede wszystkim ma przeźroczystą górną część obudowy. Trochę nas to zdziwiło, bo wyglądało na to, jakby nie było w nim elektrolitu. Ale to tylko wrażenie, bo w akumulatorach Moretti elektrolit jest w postaci żelu.

I-GEL – żelowy elektrolit zamiast kwasu

Akumulatory Moretti zamiast zwykłego kwasu są wypełnione gęstym żelem. Ma to zapobiec przypadkowemu wyciekowi elektrolitu, który może powodować niepożądaną korozję. Akumulatory żelowe nazywa się bezobsługowymi, ponieważ żel nie odparowuje i nie ulatnia się, dzięki czemu akumulatory Moretti nie wymagają uzupełniania elektrolitu. Nie trzeba ustawiać ich pionowo i są odporniejsze na wstrząsy.


Ten typ akumulatorów pracuje wydajniej od tradycyjnych kwasowo-ołowiowych baterii i jest bardziej odporny na zmienne temperatury. Spełnia wymagania prądu rozruchowego w temperaturach od –30ºC do +50ºC. Dodatkowym elementem jest mata szklana nasączona elektrolitem (AGM). W akumulatorach elektrolit jest całkowicie wchłonięty i unieruchomiony przez specjalne separatory z maty szklanej.

Wyświetlacz LCD

Kolejnym wyróżniającym elementem akumulatorów Moretti jest wyświetlacz LCD. Dzięki wbudowanemu chipowi pozwala na łatwy odczyt danych i odpowiednie reagowanie na stany akumulatora. Jak zapewnia importer, dzięki temu można przedłużyć pracę baterii nawet do sześciu lat. Wyświetlacz LCD umożliwia pełen monitoring pracy akumulatora, m.in. wskazuje napięcie, informuje o poziomie naładowania baterii, alarmuje o rozładowaniu baterii oraz mierzy czas pracy akumulatora od pierwszego podłączenia.

 

Akumulator Moretti ze wskaźnikiem LCD


Bacznie obserwujemy pracę naszego akumulatora i trochę żałujemy, że klapka w przekroku, pod którą jest zamontowany w Bartonie, nie została wykonana z pleksi.


Na stronie www.morettibattery.pl znajdziemy katalog akumulatorów Moretti, z którego wybierzemy odpowiedni dla naszego motocykla czy skutera, a także adresy salonów, w których można akumulatory tej marki kupić.

Zobacz też

Redaktor naczelny
Oceń ten materiał:
Akumulator Moretti, czyli żel z wyświetlaczem LCD Akumulator Moretti
Akumulator Moretti, czyli żel z wyświetlaczem LCD - fot. 2 Akumulator Moretti w testowym skuterze Barton Falcon 125
Akumulator Moretti, czyli żel z wyświetlaczem LCD - fot. 3 Akumulator Moretti w testowym skuterze Barton Falcon 125
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści