Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Akcja Cross. Trzy służby przeprowadziły wspólną obławę na motocyklistów Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Akcja Cross. Trzy służby przeprowadziły wspólną obławę na motocyklistów

Grupa motocyklistów na crossach została zatrzymana w Małopolsce po wspólnej obławie policji, Straży Leśnej i Straży Rybackiej. Policja nie wystawiła mandatów, w zamian kierując sprawę od razu do sądu.

Sezon motocyklowy dla wielu z nas już się zakończył, ale miłośnicy off-roadu nadal korzystają z każdej okazji by trochę pośmigać w terenie. To nie podoba się leśnikom, którzy systematycznie prowadzą akcje wyłapywania motocyklistów i quadowców, powołując się na art. 161 Kodeksu wykroczeń, który mówi o wjeżdżaniu bez uprawnień pojazdem silnikowym do lasu.

 

Tym razem ogólnopolską akcję przeprowadziły wspólnie aż trzy służby – policja, Straż Leśna i Straż Rybacka. Zwracano uwagę na lawety transportujące motocykle. Straż Leśna wskazała lokalizacje, w których najczęściej pojawiają się motocykliści i na tej podstawie przygotowano zasadzki.

 

W jedną z nich, w okolicy pasma Lubomira w Małopolsce, wpadła grupa motocyklistów, która wybrała się na krótka przejażdżkę żółtym szlakiem turystycznym. Kiedy wracali oni do miejsca, gdzie zaparkowana była laweta, wpadli w zasadzkę.

 

Policjanci, ze względu na znikomą skuteczność mandatów, zdecydowali się skierować sprawę od razu do sądu. Motocykliści odpowiadać będą nie tylko za złamanie art. 161 KW, ale także za zniszczenie stanowisk archeologicznych na stokach średniowiecznych grodzisk.

 

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści