Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Akcesoria motocyklowe Akcesoryjne kierownice TRW - popraw wygląd i ergonomię twojego motocykla Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Akcesoria

Akcesoryjne kierownice TRW - popraw wygląd i ergonomię twojego motocykla

Akcesoryjna kierownica może znacząco podnieść walory estetyczne motocykla, ale także poprawić jego prowadzenie. Trzeba pamiętać, że oryginalna kierownica dostosowana jest do uniwersalnego kierowcy, zaś akcesoryjną możesz dopasować do własnych wymagań.

Akcesoryjna kierownica przydaje się nie tylko podczas tuningu lub przebudowy motocykla. To element, który ma ogromne znaczenie dla prowadzenia pojazdu, dlatego warto poświęcić trochę czasu na odpowiednie dobranie kierownicy do własnych preferencji.

 

W motocyklach sportowych często stosuje się tak zwane clip-ony, czyli dwa fragmenty kierownicy mocowane do lag. Ten element także można dobrać do własnej anatomii tak, by osiągnąć optymalną pozycję podczas jazdy. W ofercie TRW-Lucas znajdują się cztery typy kierownic clip-on: Relax Bar i Comfort, przeznaczone do motocykli sportowo-turystycznych, Racing do maszyn wyścigowych i Custom do cafe-racerów i innych unikalnych konstrukcji.

Kierownice występują w wersjach dla różnych średnic lag, co pozwala dopasować je do niemal każdego motocykla. Oferują różne wysokości, dzięki czemu możesz precyzyjnie ustawić je pod własne potrzeby. To nie zawsze udaje się z fabrycznymi zestawami.

 

TRW-Lucas oferuje także kierownice aluminiowe do motocykli miejskich, enduro, turystyków i supersportów. W ofercie kierownic aluminiowych znajdziemy modele Superbike w kilku kolorach i trzech średnicach: Ø 22, 28 i 28,6 mm. Wersja kierownicy Ø 22 mm występuje aż w sześciu kolorach, wersja kierownicy Ø 28 mm w dwóch wysokościach. Wszystkie posiadają certyfikat TUV.

TRW-Lucas posiada także szerokie i niskie kierownice do streetfighterów. Dzięki bardziej agresywnej pozycji dają one lepszą kontrolę nad motocyklem, dlatego takie właśnie kierownice często wybierają stunterzy. Występują one w trzech popularnych kolorach, jest też wersja Ø 28,6 mm. Dodatkowo wśród kierownic aluminiowych znajdziemy kierownice off-roadowe, wyposażone w usztywniającą poprzeczkę.

Wymianę fabrycznej kierownicy warto rozważyć także w motocyklu turystycznym. Tutaj również TRW-Lucas przychodzi z pomocą – stalowe kierownice występują w dwóch grubościach: Ø 22 i 25,4 mm (1 cal), trzech kolorach i, w przypadku kierownic calowych, także w wielu kształtach.

Prosta czynność wymiany kierownicy może nadać twojemu motocyklowi zupełnie inny, ciekawszy charakter, poprawić ergonomię oraz zapewnić ci lepszą kontrolę nad nim.

Powiązane materiały

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści