AMA Supercross 2014: Runda 16 - East Rutherford - Motogen.pl

Main Event SX450

Ryan Villopoto zdobył swój czwarty tytuł mistrzowski! Oprócz tego najważniejszego trofeum jego łupem padła także nagroda w „Toyota Triple Challenge”. Wygrywając trzy rundy w: Anaheim, Arlington, oraz obecną w East Rutherford, otrzymał wypasionego pick-up’a- Toyota Tundra.

Podczas finałowego wyścigu pogoda splatała zawodnikom psikusa. Silne opady deszczu sprawiły, że warunki na torze był bardzo trudne. Villopoto wykazał się najlepszym refleksem i zgarną holeshot’a. Na drugiej pozycji znalazł się Joshua Hill, trzecie miejsce należało do Alessiego.

James Stewart z pewnością nie będzie dobrze wspominał swojego występu na stadionie MetLife. Już na czwartym ograniczeniu doznał kontuzji kolana, co wyeliminowało go z dalszej rywalizacji. Podczas siódmego okrążenia Eli Tomac wyprzedził Joshua Hill’a. Tomac pewnie dowiózł drugie miejsce do mety, był to jego najlepszy występ w tym sezonie. Ryan Villopoto zwyciężając po raz 40 w swej karierze w klasie SX450, zdobył czwarty tytuł mistrza supercorss’u. Tym samym stał się drugim zawodnikiem w historii, który tego dokonał. Pierwszym zawodnikiem był Jeremy McGrath, kończąc swoją karierę z dorobkiem siedmiu tytułów mistrzowskich.

Walka podczas ostatniej rundy w Las Vegas będzie z pewnością emocjonująca. Obecnie zajmujący drugą pozycje w klasyfikacji generalnej Ryan Dungey posiada 282 punkty, trzeci jest James Stewart z liczbą 271 punktów. Czwarta pozycja należy do Roczena z dorobkiem 265 punktów.

Main Event SX250

Martin Davalos przed rundą w East Rutherford posiadał ośmiopunktową przewagę na pozycji lidera. Niestety podczas treningu złamał nogę w kostce, co zmusiło go do wycofania się z rywalizacji w wyścigu finałowym.

Jimmy Decotis zdobył swojego pierwszego holeshot’a w tym sezonie. Niestety nie mógł długo cieszyć się prowadzeniem, już podczas trzeciego okrążenia upadł i stracił pierwszą pozycję na rzecz Matt’a Bisceglia. Na półmetku wyścigu Justin Bogle wywalczył pozycję lidera, pewnie dowożąc zwycięstwo do mety. Jest to jego drugie zwycięstwo w tym sezonie. Dzięki zdobytej dużej liczbie punktów Bogle objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej z 17 punktową przewagą nad Martin’em Davalos. Na trzecim miejscu jest Adam Cianciarulo z sumą 120 punktów.