Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Testy Inne testy ABUS – twardszy niż ze spiżu, złodziej nie podoła! Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Laboratorium

ABUS – twardszy niż ze spiżu, złodziej nie podoła! test, opinie i oceny

Może nie jest najlżejszy i ciężko zakwalifikować go jako kieszonkowy, ale gwarantuje najwyższy stopień bezpieczeństwa – mowa oczywiście o blokadzie Abus GRANIT Detecto X Plus 8077 yellow 12KS Black Loop. Możesz jej używać jako łańcucha, bądź blokady na tarczę hamulcową wraz z alarmem.

Próbowałem go przeciąć, pożyczonymi od dziadka – jego ulubionymi nożycami ogrodowymi firmy Garden. Wiecie jaki jest efekt? Muszę odkupić dziadkowi narzędzia i odbudować z nim relacje.

 

 

Nic się nie dzieje bez przyczyny

Ponieważ jeden z producentów notorycznie dostarcza nam bardzo drogie testowe motocykle bez ubezpieczenia AC, potrzebowałem blokady gwarantującej najwyższy standard bezpieczeństwa. Pierwotnie myślałem raczej o czymś, co da się schować pod małą kanapę, jednak wszystkie zapięcia z tego segmentu mogą raczej zwolnić, a nie powstrzymać złodzieja. Wybrałem więc największą, najcięższą, ale jednocześnie najtrwalszą blokadę z oferty niemieckiego producenta.

 

Materiały

Łańcuch wykonany jest z ekstra hartowanej stali i zakończony dużym oczkiem umożliwiającym ukształtowanie pętli typu LOOP. To bardzo użytkowa rzecz, dzięki której można naprawdę optymalnie wykorzystać długość zabezpieczenia. Ogniwa mają aż 12 mm średnicy! Przypuszczam, że osobnik pragnący targnąć się na nasze mienie, widząc tę konstrukcję, zrezygnuje przed podjęciem próby przecięcia jej. Blokada jest tak masywna, że ciężko ją wozić w plecaku. Nawet jeśli rozłączysz łańcuch i będziesz chciał zabrać samą blokadę tarczy hamulcowej, to i tak odczujesz ciężar. Samo zabezpieczenie tarczy na szczęście mieści się bez problemu pod większość siodełek dużych motocykli.

 

Jak działa alarm?

Dzięki specjalnemu systemowi wyczuwania obecności tarczy zamek może być przewożony w pozycji zamkniętej i nie będzie wył. Otwierasz blokadę kluczykiem, wyciągasz wajchę, przekładasz ją pod tarczą. Następuje wciśnięcie kulki zabezpieczającej, zamykasz blokadę, jedno porozumiewawcze piknięcie, zapalenie się LEDowej lampki i uruchamia się alarm. Możesz oddalić się spokojnie od motocykla. Gdy niepowołana osoba próbuje poruszyć jednośladem, bądź samą blokadą, włącza się funkcja 3D Position Control, a alarm zaczyna miarowo pikać kilkakrotnie. Jest to ostrzeżenie wyznaczające czas, jaki pozostał by otworzyć blokadę. Jeśli tego nie zrobisz, blokada zawyje przeraźliwie z częstotliwością 100 dB. Dźwięk ten ucichnie po 15 sekundach, jeśli przestaniesz kombinować przy zamku, bądź go prawidłowo otworzysz. Cały proces przedstawiony jest na filmie poniżej. 

 

 

Blokadę zasilają dwie baterie AAA. Jest tu też system ostrzegający przed ich rozładowaniem. W komplecie znajdziesz dwa standardowe kluczyki oraz kartę ABUS do zamawiania duplikatów.

 

Zastosowanie i podsumowanie

Ze względu na gabaryty Abus GRANIT Detecto X Plus 8077 to produkt, który będziesz raczej stosował rozłącznie. Najprawdopodobniej łańcuch doskonale sprawdzi się, gdy będziesz potrzebował na dłużej pozostawić motocykl pod blokiem, w garażu czy pod firmą, a w codziennym użytkowaniu towarzyszyć ci będzie blokada tarczy wraz z alarmem. Nie wyobrażam sobie jednak nie zabrać całego zestawu jadąc w daleką podróż np. przez kraje bloku wschodniego, gdzie tak zwane „maszinki” nadal budzą spore zainteresowanie i to nie tylko potencjalnych nabywców. Oplótł bym go po prostu wokół stelaża przeznaczonego pod mocowanie kufrów, bądź zawinął gdzieś na stelażu motocykla i spał spokojnie.

 

Cena: 965 zł 

Oceń ten materiał:
ABUS – twardszy niż ze spiżu, złodziej nie podoła! Abus GRANIT Detecto X Plus 8077 yellow 12KS Black Loop
ABUS – twardszy niż ze spiżu, złodziej nie podoła! - fot. 2 Abus GRANIT Detecto X Plus 8077 yellow 12KS Black Loop
ABUS – twardszy niż ze spiżu, złodziej nie podoła! - fot. 3 Abus GRANIT Detecto X Plus 8077 yellow 12KS Black Loop
ABUS – twardszy niż ze spiżu, złodziej nie podoła! - fot. 4 Abus GRANIT Detecto X Plus 8077 yellow 12KS Black Loop
ABUS – twardszy niż ze spiżu, złodziej nie podoła! - fot. 5 Abus GRANIT Detecto X Plus 8077 yellow 12KS Black Loop
ABUS – twardszy niż ze spiżu, złodziej nie podoła! - fot. 6 Abus GRANIT Detecto X Plus 8077 yellow 12KS Black Loop
ABUS – twardszy niż ze spiżu, złodziej nie podoła! - fot. 7 Abus GRANIT Detecto X Plus 8077 yellow 12KS Black Loop
ABUS – twardszy niż ze spiżu, złodziej nie podoła! - fot. 8 Abus GRANIT Detecto X Plus 8077 yellow 12KS Black Loop
ABUS – twardszy niż ze spiżu, złodziej nie podoła! - fot. 9 Abus GRANIT Detecto X Plus 8077 yellow 12KS Black Loop
ABUS – twardszy niż ze spiżu, złodziej nie podoła! - fot. 10 Abus GRANIT Detecto X Plus 8077 yellow 12KS Black Loop
ABUS – twardszy niż ze spiżu, złodziej nie podoła! - fot. 11 Abus GRANIT Detecto X Plus 8077 yellow 12KS Black Loop
ABUS – twardszy niż ze spiżu, złodziej nie podoła! - fot. 12 Abus GRANIT Detecto X Plus 8077 yellow 12KS Black Loop
ABUS – twardszy niż ze spiżu, złodziej nie podoła! - fot. 13 Abus GRANIT Detecto X Plus 8077 yellow 12KS Black Loop
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści