100 tysięcy fanów na Red Bull X-Fighters w Brazylii! - Motogen.pl

W sobotni wieczór, 28 maja, Amerykanin, Nate Adams wygrał drugi przystanek Światowej Serii Red Bull X-Fighters, który odbył się w stolicy Brazylii. W finałowej walce Adams pokonał Robbiego Maddisona. Trzeci był Andre Villa (Norwegia). Zawody w Brazylii zobaczyło 100 tysięcy fanów freestyle motocrossu.

7,300 metrów sześciennych ziemi zostało użytych do budowy toru na “Esplanada dos Ministerios“ w samym centrum brazylijskiej stolicy, na którym w minioną sobotę rywalizowało 12 najlepszych zawodników FMX. „Nigdy wcześniej nie widziałem tylu ludzi zgromadzonych w jednym miejscu. Dosłownie brak mi słów” – powiedział Adams na widok 100-tysięcznego tłumu zgromadzonego na miejscu zawodów.

Ogromne kickery i niewiarygodny, 100-tysięczny tłum fanów przysporzyły zawodnikom nerwów. Andre Villa po starciu w półfinale musial zejść z motocykla. Podobnie szczęścia w rywalizacji nie miał Levi Sherwood (Nowa Zelandia), który zakończył starcie na czwartej pozycji. W klasyfikacji generalnej Red Bull X-Fighters pierwsze miejsce zajmuje Nate Adams ze 165 punktami. Dotychczasowy lider klasyfikacji – Hiszpan Dany Torres – nie wystartował w Brazylii z powodu kontuzji.

Kolejne przystanki serii odbędą się 24 czerwca w Rzymie, 15 lipca w Madrycie, 6 sierpnia w Warszawie oraz 17 września w Sydney.